Wertykulator

Wertykulator WEIBANG WB384RB

Producent silnikaBriggs & Stratton
Pojemność kosza40 l
Ilość nożyuchylne 22 szt
Szerokość robocza380 mm
Ciężar46 kg

Co to jest wertykulacja?

Wertykulacja trawy, nazywana również skaryfikacją, jest zabiegiem pielęgnacyjnym w ogrodzie polegającym na pionowym nacinaniu darni metalowymi ostrzami, tzw. kłami. Zabieg ten zapewnia glebie lepszy dostęp wody, powietrza oraz światła słonecznego, a także pozwala na usunięcie z najniższej strefy trawnika tzw. filcu, czyli splątanych części obumarłych roślin i mchu, a także resztek liści czy patyków.

Dzięki nacięciu korzeni trawy do wzrostu pobudzone zostają jej nowe pędy, co sprawia, że po kilku tygodniach murawa staje się zdecydowanie gęstsza, a przez to bardziej zadbana.

Wertykulację powinieneś przeprowadzać na gęstej i wyrośniętej murawie, która ma co najmniej dwa sezony. Wcześniejsze rozpoczęcie zabiegu grozi zniszczeniem delikatnych pędów trawy.

Jakich narzędzi użyć do wertykulacji trawnika?

Do wertykulacji możesz użyć wertykulatora ręcznego, tj. specjalnych grabi ogrodniczych z nożami (oraz w niektórych modelach – z kółkami po bokach). Rozwiązanie takie sprawdzi się jednak wyłącznie przy trawnikach o niewielkiej powierzchni, ponieważ wymaga użycia siły rąk i jest bardzo męczące.

Do większych trawników najlepiej wybrać wertykulator mechaniczny, dzięki któremu zadanie wykonasz w zdecydowanie krótszym czasie i mniejszym nakładem energii. Dodatkowo taki sprzęt ma przeważnie możliwość regulacji głębokości nacięć darni.

Pierwszy typ wymaga podpięcia do sieci elektrycznej, charakteryzuje się jednak cichą pracą silnika, a także brakiem emisji szkodliwych dla środowiska spalin. Bardziej popularne są jednak wertykulatory spalinowe, które – chociaż generują większy hałas i nie są ekologiczne – nie są ograniczone zasięgiem kabla.

Pamiętaj! Pomimo podobnego wyglądu do kosiarki, maszyny ogrodniczej do wertykulacji nie można cofać. By pojechała ona do tyłu, trzeba najpierw nacisnąć rączkę urządzenia i podnieść jego przednie kółka.

WERTYKULATOR DO TRAWY WEIBANG WB384RB

Wertykulator WEIBANG WB384RB to wysokiej jakości wertykulator spalinowy wyposażony w wytrzymałą ramę oraz korpus malowany proszkowo. Dzięki 22 uchylnym nożom ze stali węglowej, napędzanym podwójnym paskiem z napinaczem, płynnie regulowanej głębokości roboczej oraz niezawodnemu silnikowi Briggs&Stratton nasz wertykulator sprosta oczekiwaniom nawet najbardziej wymagającego użytkownika. Dodatkowo wertykulator Weibang wyposażony jest w kosz o pojemności 40l co w znacznym stopniu ułatwia zbieranie resztek trawy oraz mchu. Stosując wertykulator Weibang WB384RB pozbędziesz się starej trawy oraz innych resztek blokujących dostęp powietrza, wody i składników odżywczych do korzeni traw, dodatkowo darń zostanie nacięta, powodując szybszy i gęstszy wzrost trawy.

Dlaczego warto Wypożyczyć Wertykulator Spalinowy

Wertykulator spalinowy firmy Weibang WB384RB z silnikiem górnozaworowym Briggs and Stratton o mocy 5 KM. Silnik jest czterosuwową jednostka napędową zapewniającą dużą moc i wydajną pracę przez kilka godzin. Wertykulator Weibang to wysokiej jakości wertykulator spalinowy wyposażony w wytrzymałą ramę oraz korpus malowany proszkowo. Dzięki 22 uchylnym nożom ze stali węglowej, napędzanym podwójnym paskiem z napinaczem, płynnie regulowanej głębokości roboczej oraz niezawodnemu silnikowi Briggs&Stratton nasz wertykulator sprosta oczekiwaniom nawet najbardziej wymagającego użytkownika.

Wynajem Wertykulator Weibang z koszem

Dodatkowo wertykulator Weibang wyposażony jest w kosz o pojemności 40l co w znacznym stopniu ułatwia zbieranie resztek trawy oraz mchu. Stosując wertykulator Weibang WB384RB pozbędziesz się starej trawy oraz innych resztek blokujących dostęp powietrza, wody i składników odżywczych do korzeni traw, dodatkowo darń zostanie nacięta, powodując szybszy i gęstszy wzrost trawy.