Kosiarka

Kosiarka STIHL RM 655 V

Zalecana powierzchnia trawnika2.500 m²
Szerokość koszenia53 cm
Wysokość koszenia25 – 85 mm
Pojemność kosza70 L
Ciężar46 kg

Kosiarka – Zastosowanie

Kosiarki spalinowe Serii 6 do pielęgnacji trawników o średniej i dużej powierzchni gwarantują łatwość uruchamiania i charakteryzują się efektywnością koszenia trawy. Wielofunkcyjne kosiarki Serii 6 są dostępne w różnych wariantach wyposażenia. Na przykład z systemem łatwego uruchamiania ReadyStart czy z innowacyjnym napędem Vario umożliwiającym bezstopniową regulację prędkości pracy.

Wynajem Kosiarka – Dlaczego warto ?

Kosiarka spalinowa Stihl RM 655 V, to mocna kosiarka o dużej szerokości cięcia 53 cm. Doskonale nadaje się do trawników o średniej i dużej powierzchni. Napęd Vario umożliwia bezstopniową regulację prędkości kół i dopasowanie do każdych warunków pracy, dzięki czemu koszenia nawet dużych trawników nie będzie dużym wysiłkiem. Seryjnie montowany pojedynczy uchwyt kierujący ułatwia zdejmowanie bardzo pojemnego 70-litrowego kosza oraz ogranicza ilość zajmowanego miejsca, podczas przechowywania. Dzięki zastosowaniu przysłony do mulczowania i noża wielofunkcyjnego kosiarka RM 655 V umożliwia mulczowanie trawnika

Zalety naszej kosiarki

Napęd Vario

Dźwignia umieszczona na uchwycie umożliwia płynną regulację prędkości kół. W ten sposób można indywidualnie dostosować prędkość pracy do własnych potrzeb oraz wysokości i gęstości trawy. Regulacja prędkości sprawdza się doskonale szczególnie w przypadku mulczowania.

Silnik z systemem Smart Choke

Proste i wygodne uruchamianie. System Choke-Automatik ułatwia rozruch kosiarka zarówno przy zimnym jak i ciepłym silniku.

Innowacyjny kosz na trawę

Dzięki otworom wentylacyjnym skierowanym do dołu oraz zamkniętej pokrywie kosza skoszona trawa i kurz nie przedostają się do góry, co pozwala utrzymać urządzenie w czystości. Zintegrowany wskaźnik napełnienia informuje o konieczności opróżnienia kosza na trawę. Dwuelementowa budowa kosza ułatwia jego otwieranie i opróżnianie.

Wymienne listwy ochronne

Wykonane z tworzywa sztucznego stanowią dodatkowe zabezpieczenie obudowy podczas koszenia wzdłuż murów i krawędzi. Zniszczone listwy bez problemu można zastąpić nowymi.

Napęd kół

Mechaniczny napęd kół ułatwia koszenie przede wszystkim większych powierzchni i wzniesień. Wystarczy sięgnąć do dźwigni obsługi i następuje uruchomienie kosiarki. W zależności od modelu kosiarki Stihl wyposażone są w jeden lub trzy biegi do jazdy do przodu.

Funkcja mulczowania

Jeśli zdemontowany zostanie kosz na trawę, a zamontowana przysłona do mulczowania, to kosiarka może pracować w trybie mulczowania. Skoszona trawa jest w tym przypadku dokładnie rozdrabniana i równomiernie rozrzucana po trawniku, co likwiduje konieczność opróżniania kosza. Takie rozwiązanie gwarantuje oszczędność czasu, a trawnik odzyskuje substancje odżywcze i wilgoć.

Nóż wielofunkcyjny

Dzięki specjalnemu nożowi wielofunkcyjnemu trawa jest stopniowo cięta i rozdrabniana wewnątrz obudowy. W przypadku zamontowanego kosza na trawę kosiarki wielofunkcyjne Stihl zbierają trawę do kosza, a w przypadku zastosowania przysłony do mulczowania rozdrobniona trawa zostaje ponownie rozrzucona na trawniku.

Zintegrowany wskaźnik napełnienia kosza

Wszystkie kosiarki trawnikowe Stihl z wyrzutem tylnym wskaźnik napełnienia zintegrowany mają z koszem na trawę. Wskaźnik sygnalizuje odpowiedni moment do opróżnienia kosza.

Miękki uchwyt

Ergonomiczny uchwyt dający uczucie komfortu w dłoni. Dźwignia zatrzymująca pracę silnika doskonale do niego przylega.

Centralna regulacja wysokości koszenia

Dzięki centralnej regulacji wysokości koszenia w kilku stopniach, można szybko i bardzo łatwo dopasować żądaną wysokość cięcia w zależności od stanu koszonej powierzchni.

Składany uchwyt

Składany uchwyt umożliwia łatwy i szybki transport. Dzięki temu zaoszczędza się również miejsce przy pozasezonowym magazynowaniu.

Uchwyt transportowy

Z przodu obudowy zintegrowano uchwyt transportowy. Umożliwia on załadunek urządzenia. Służy również jako ochrona przed zderzeniem, chroniąc obudowę przy najechaniu na przeszkodę.

Pojedynczy uchwyt kierujący

Pojedynczy uchwyt kierujący pozwala uregulować wysokość do wzrostu użytkownika. Dzięki niemu można w wygodny sposób zdejmować i montować kosz na ściętą trawę.

Regulowany uchwyt (wysokość)

Uchwyt kierujący można w prosty sposób i bardzo szybko dopasować do wzrostu użytkownika w zakresie 3-stopni przy zachowaniu takiej samej stabilności i zwrotności kosiarki.

Podwójnie łożyskowane koła

Koła jezdne wyposażone w podwójne łożyska kulkowe zapewniają długie i bezawaryjne użytkowanie. Koła zostały wyposażone w profile stabilizujące tor i kierunek jazdy kosiarki.