Piła Tarczowa

BOSCH GKS 65 GCE

Ø tarczy pilarskiej190 mm
Ø otworu tarczy30 mm
Prędkość obrotowa bez obciążenia2 300 – 5 000 min-1
Kompatybilność z szyną prowadzącątak
Maks. głębokość cięcia w drewnie (90°)65 mm
Maks. głębokość cięcia w drewnie (45°)48 mm
Moc nominalna1 800 W
Waga5,2 kg

Do czego są Pilarki Tarczowe

Piły tarczowe to elektronarzędzia z okrągłymi zębami, które obracają się z dużą prędkością, aby czysto i dokładnie ciąć materiały. Waga piły tarczowej z pełnym przewodem będzie miała znaczenie dla tych, którzy używają tego narzędzia przez cały dzień. Zwłaszcza dla tych, którzy piły zarówno w pionie, jak i w poziomie. Na przykład wszystkie z tych tarcz mają średnicę 190 mm. Są umieszczone po prawej stronie silnika. Po całkowitym opuszczeniu wykonują cięcia o głębokości około 48 mm (lub nieco głębsze 65 mm).

Chociaż doskonale wykonuje proste cięcia, można również regulować kąt nachylenia tarczy piły tarczowej do cięcia tępego. Pilarka tarczowa jest potężnym narzędziem do cięcia drewna (poprzez cięcie faktury) i rozrywania (cięcie wzdłuż faktury). To sprawia, że ​​napęd ślimakowy jest najlepszym wyborem do pilarek tarczowych, które często tną grube lub twarde materiały.

Jak wygląda cięcie drewna

Kiedy tarcza piły tarczowej przecina drewno, górne włókna pękają, co nazywa się rozrywaniem (zwykle gorsze przy cięciu poprzecznym). Piły tarczowe są dostępne w różnych stylach i oferują różne funkcje, dzięki czemu każda z nich nadaje się do określonych rodzajów projektów. A jeśli istnieje jedno narzędzie, które pomoże Ci w pełni wykorzystać twój talent budowlany ? Jest to piła tarczowa, maszyna, której misją jest zrywanie i cięcie drewna. Aby wykonać cięcie, umieść przód płozy piły na przedmiocie obrabianym, ale trzymaj ostrze około 1 mm od materiału.

Pilarka akumulatorowa czy warto ?

Piły akumulatorowe są wystarczająco mocne, aby ciąć tarcicę 2 x 3 i 2 x 4, deski sosnowe i sklejkę. Ponadto lekka konstrukcja brzeszczotu po lewej stronie piły zapewnia doskonałą widoczność linii cięcia. Tarcza 190 mm jest powszechna w modelach ogólnego przeznaczenia, ale przekracza 300 mm w ciężkich pilarkach tarczowych i może być mniejsze niż 130 mm w modelach kompaktowych. Każdą piłą tniemy poprzecznie, prostopadle i pod kątem.

Dlaczego wynajem Piły tarczowej BOSCH

BOSCH ma długą historię pracy z piłą tarczową i wykorzystuje tę wiedzę dzięki temu wydajnemu i funkcjonalnemu narzędziu, najlepszemu w naszym teście.

Podobała nam się obsługa, lekkość, moc i doskonała widoczność tarczy piły. Z drugiej strony dobra piła ślimakowa, do wykonania obrzeży ze względu na wysoki moment obrotowy (mocna przekładnia spiralna efektywniej przenosi moc na ostrze) będzie kosztować co najmniej 2000 zł. Silnik znajduje się w jednej linii z lemieszem, zapewniając wystarczający moment obrotowy do cięcia mokrej tarcicy lub cięcia betonu. To czyni go idealnym napędem ślimakowym do ram lub większych remontów.

Jakie tarcze wypożyczyć do cięcia

Istnieją specjalne tarcze do cięcia blach, takich jak aluminium, natomiast ostrza diamentowe mogą ciąć płytki lub beton. Silnik znajduje się blisko brzeszczotu, dzięki czemu piła jest lżejsza, dzięki czemu jest bardziej zwrotna w ciągu długiego dnia niż napęd ślimakowy. Wentylator, który oczyszcza ścieżkę przed brzeszczotem, jest mile widzianym dodatkiem, zwłaszcza jeśli często tniesz arkusze, w których nagromadzone trociny mogą zasłaniać linię cięcia.

Tarcza, która przechodzi przez powierzchnię deski, może „wrócić” na powierzchnię, więc upewnij się, że żadna część twojego ciała lub sznur nie znajduje się na jednej linii z ostrzem. Dzięki dużej powierzchni styku hipoidalnych kół zębatych, BOSCH przenosi większość swojej mocy na ostrze z 16 / 24 / 48 zębami.

Czy warto wynająć piłę tarczową

Tak czy inaczej, to pilarka z najwyższej półki, należy obchodzić się z nią ostrożnie, a kiedy będziesz gotowy do jej przekazania, powinna dobrze ciąć. Czekaj, aż brzeszczot zwolni, aby można było bezpiecznie odłożyć narzędzie z powrotem na miejsce. Nadają się do wszystkich rodzajów drewna, a zwłaszcza drewna używanego do prac remontowych lub budowlanych.

Są niezbędnym elementem w każdej kolekcji stolarza, ale pił tarczowych można również używać do cięcia metalu, plastiku i muru. Średnica standardowej piły tarczowej wynosi 190 mm , ale możesz wybrać mniejsze lub większe ostrze w zależności od potrzeb.

Gdzie można wynająć nasz sprzęt

Nasza wypożyczalnia obsługuje następujące miasta i ich okolice
  • Łódź
  • Pabianice
  • Łask
  • Dłutów
  • Lutomiersk
  • Konstantynów Łódzki
  • Wodzierady
  • Rzgów
  • Tuszyn