Bruzdownice

BOSCH GNF 35 CA

Prędkość obrotowa bez obciążenia9.300 min-1
Moc nominalna1 400 W
Regulowana głębokość rowka0 – 35 mm
Szerokość cięcia3 – 39 mm
Średnica tarczy150 mm
Moc wyjściowa820 W
Waga4,7 kg
Wymiary narzędzia (długość)316 mm
Wymiary narzędzia (wysokość)346 mm

Co to jest bruzdownica ?

Bruzdownica – elektronarzędzie ułatwiające wykonywanie w murach wgłębień pod kable i rury. Silnik elektryczny bruzdownicy napędza dwie diamentowe tarcze (identyczne jak stosowane w szlifierkach kątowych). Odstęp pomiędzy tarczami jest regulowany dzięki zastosowaniu tulejek dystansowych. Wirujące tarcze są zabezpieczone osłoną, która jest mocowana do metalowej stopy umożliwiającej przesuwanie narzędzia po podłożu. Bruzdownica umożliwia wycinanie w podłożu dwóch równoległych szczelin. Materiał pozostały pomiędzy szczelinami jest usuwany przy pomocy młota obrotowo-udarowego lub młota kującego. Zastosowanie bruzdownicy ułatwia kucie szczelin o ustalonej szerokości i głębokości. Podczas cięcia muru bruzdownicą powstają duże ilości pyłu, dlatego są one wyposażone w króćce umożliwiające podłączenie odkurzacza.

Do czego służą bruzdownice

Mówiąc najprościej, jest to narzędzie, którego celem jest ułatwienie wycinania żłobień i rowków w betonie oraz innych materiałach budowlanych. Z tego powodu narzędzie to najczęściej wykorzystywane jest w branżach budowlanej, remontowej oraz w kamieniarstwie i instalatorstwie.

Jakie zasilanie do bruzdownicy ?

Urządzenia te różnią się również pod względem źródła zasilania. Bruzdownica akumulatorowa to rozwiązanie idealnie sprawdzające się w miejscach, w których nie mamy dostępu do źródła prądu. Drugim rozwiązaniem jest bruzdownica elektryczna, która często charakteryzuje się większą mocą i skutecznością działania.

Bruzdownica a odkurzacz przemysłowy

Podczas wycinania żłobień w ścianach poważnym problemem jest pylenie materiałów budowlanych, które jest nie tylko uciążliwe, ale również szkodliwe dla zdrowia. Na szczęście, nie musi to być problemem. Rozwiązaniem może okazać się bruzdownica bezpyłowa, która rozdrabnia materiał, zamiast go szlifować. Dzięki temu nie mamy do czynienia z uciążliwym pyłem, nie ma również potrzeby odkurzania ściany lub podłogi. Taki odkurzacz możesz wynająć razem z bruzdownicą.

Optymalny wybór bruzdownicy

Najlepszym i skutecznym rozwiązaniem, jest wypożyczenie bruzdownicy z odkurzaczem. Urządzenie to od razu wciąga wszystkie powstające pyły i drobinki, dzięki czemu nie docierają one do naszych dróg oddechowych oraz nie zanieczyszczają pomieszczenia.

Jaką bruzdownicę wybrać do wypożyczenia

Wszystkie bruzdownice, które znajdziesz w ofercie wynajmu naszej firmy, to produkty znanych i cenionych producentów, słynących z wysokiej jakości i niezawodności swoich narzędzi. Jeśli więc zależy ci na tym, by pracować szybko, sprawnie i bezpiecznie, możesz mieć pewność, że pomoże ci w tym dostępna w naszej ofercie bruzdownica. Cena urządzeń dostępnych w naszej ofercie również spełni twoje oczekiwania.