Nagrzewnice

Nagrzewnice 230V

MASTER B 3,3

Moc grzewcza1,65 / 3,3 kW
Zasilanie230 V
Przepływ powietrza510 m3/h
Prąd znamionowy14,5 A
Zakres termostatu5-35 °C
Waga katalogowa5,1 kg
Wymiary(dł x sz x wys): 280 x 270 x 440 mm

Nagrzewnice 400V

MASTER B 9

Moc grzewcza4,5 / 9 kW
Zasilanie400 V
Przepływ powietrza510 m3/h
Prąd znamionowy7,2 A
Zakres termostatu5-35 °C
Waga katalogowa9,3 kg
Wymiary(dł x sz x wys): 280 x 270 x 440 mm

Wśród sprzętu dostępnego w wypożyczalni MODRA w Pabianicach znajdują się także nagrzewnice. To urządzenia pozwalające szybko ogrzać lub dogrzać pomieszczenia. Najczęściej wykorzystuje się je w obiektach o charakterze przemysłowym, gdzie nie jest doprowadzona sieć ciepłownicza lub jej moc nie jest wystarczająca. W niektórych sytuacjach nagrzewnica może przydać się także na placu budowy, gdzie pozwala uzyskać odpowiednią temperaturę otoczenia w stawianych budynkach.

Klienci mogą wynająć u nas nagrzewnice elektryczne zasilane jednofazowo i trójfazowo (230 V i 400 V). Urządzenia pracują w zakresie temperatur od 5 do 35 stopni Celsjusza.

Nagrzewnica do użytku prywatnego

Profesjonalne nagrzewnice mogą być używane również w domkach letniskowych, na działkach rekreacyjnych czy w garażach, gdzie nie ma dostępu do bardziej tradycyjnego ogrzewania. Są to urządzenia mobilne, dość lekkie, można więc łatwo przenieść je do innego pomieszczenia czy transportować.

Wybór odpowiedniego modelu zależy od tego, jak dużą powierzchnię planujesz dogrzać. Nagrzewnica elektryczna 3,3 kW sprawdzi się w pomieszczeniach nieco mniejszych, natomiast urządzenie 9 kW powinno bez problemu ogrzać dużą halę magazynową czy inny większy obiekt.

W ofercie wynajmu znajdziesz obecnie sprzęt cenionej marki Master. W razie dodatkowych pytań skontaktuj się z nami w dogodny dla siebie sposób!

Nagrzewnice – jak używać ?

Urządzeniami, z których korzystamy do pozbycia się wilgoci w ten sposób, są nagrzewnice (elektryczne lub olejowe) i wentylatory. Dostępne są również nagrzewnice gazowe, nie nadają się one jednak do osuszania.

Nagrzewnice i wentylatory umieszczane są i uruchamiane w zawilgoconych pomieszczeniach. Nagrzewnice podnoszą temperaturę powietrza do kilkudziesięciu stopni (ok. 30°C), co powoduje szybkie i intensywne odparowywanie wilgoci z warstw powierzchniowych muru. Do osuszania gorącym powietrzem wykorzystuje się nagrzewnice elektryczne lub olejowe. Wydmuchują one powietrze o temperaturze od 50°C do nawet 250°C. Dzięki temu temperatura w pomieszczeniu znacznie wzrasta. Metoda ta jest najskuteczniejsza, gdy temperatura powietrza osiąga około 30 stopni. Wynikiem tego jest uzyskanie tzw. równowagi wilgotności.

Rabaty (rabat liczony na koniec przy zwrocie)
7-13 dni20%
14-20 dni30%
21-30 dni40%