Wypożyczalnia MODRA – Wynajem Osuszacz Powietrza

Łódź i okolice – TRANSPORT GRATIS

Osuszacze kondensacyjne

MASTER DH 752 P

Moc osuszania dla 30oC, 80% RHdo 45,6 l/dobę
Do pomieszczeń (o kubaturze):280 m2 ( 701 m3 )
Przepływ powietrza:350 m3/h
Zakres pracy:

temperatura
wilgotność:


5-35 oC
20-90%
Ustawienie wilgotności0-90 %
Zużycie energii900 W
Zasilanie:220-240 V / 50 Hz
Poziom hałasu:52 dB(A)
Pojemność zbiornika:5,7 l
Wymiary urządzenia (dł. x szer. x wys.):580 x 422 x 820 mm
Waga30 kg

MASTER DH 732 P

osuszacz kondensacyjny master dh 732 p
Moc osuszania dla 30oC, 80% RHdo 30 l/dobę
Do pomieszczeń (o kubaturze): 180 m2 ( 450 m3 )
Przepływ powietrza:160 m3/h
Zakres pracy:

temperatura
wilgotność:


5-32 oC
35-90%
Ustawienie wilgotności40-80%
Zużycie energii680 W
Zasilanie:220-240 V / 50 Hz
Poziom hałasu:42 dB(A)
Pojemność zbiornika:6,5 l
Wymiary urządzenia (dł. x szer. x wys.):358 x 338 x 550 mm
Waga19,5 kg

Nasza oferta obejmuje także wynajem osuszaczy kondensacyjnych. Usługa skierowana jest do Klientów z Pabianic, Łasku, Łodzi oraz okolic.

Model Master DH 752 P zapewnia przepływ powietrza na poziomie 350 metrów sześciennych na godzinę, z wydajnością osuszania wynoszącą aż 45,6 litra na dobę. Osuszacz ten zalecany jest do pomieszczeń o kubaturze do 700 metrów sześciennych.

Jak działa osuszacz Kondensacyjny powietrza?

Praca osuszacza powietrza polega na pobieraniu z powietrza nadmiaru wody. Wysoka wilgotność staje się bowiem przyczyną nie tylko przykrego zapachu, ale też może prowadzić do powstawania zacieków oraz nalotów z pleśni na podłodze czy ścianach. Niekorzystnie odbija się także na samopoczuciu oraz zdrowiu.

Modele kondensacyjne działają na zasadzie skraplania wody bezpośrednio w zbiorniku osuszacza. Zamontowany wewnątrz urządzenia wymiennik ciepła prowadzi do kondensacji pary wodnej. Osuszone w ten sposób powietrze zostaje dodatkowo ogrzane i wraca do pomieszczenia. Jest suche i ciepłe, dodatkowo obniżając w ten sposób naturalny poziom wilgotności.

Kiedy warto wynająć osuszacz powietrza?

W jakich sytuacjach warto zdecydować się na wynajęcie urządzenia? Osuszaczy powietrza należy używać tymczasowo – to jest do czasu uzyskania optymalnego poziomu wilgotności powietrza (jeśli jest to problem stały, konieczne jest zastosowanie systemów wentylacji czy klimatyzacji, które będą zapobiegać dalszemu utrzymywaniu się wilgoci w pomieszczeniu). Urządzenia kondensacyjne mogą również przyspieszyć usuwanie szkód popowodziowych czy związanych z zalaniem pomieszczenia z innych przyczyn.

Osuszanie budynków

Osuszanie budynków pozwala w skuteczny sposób usunąć zawilgocenia ścian, piwnic oraz innych powierzchni i pomieszczeń, aby zwiększyć komfort ich użytkowania. Spośród efektywnych metod wymienić można zastosowanie specjalistycznych nagrzewnic i osuszaczy, które najpierw wpływają na odparowanie wilgoci, a następnie pochłaniają tę wilgoć, jednocześnie ogrzewając powietrze w budynku.

Spośród efektywnych metod wymienić można zastosowanie specjalistycznych nagrzewnic i osuszaczy, które najpierw wpływają na odparowanie wilgoci, a następnie pochłaniają tę wilgoć, jednocześnie ogrzewając powietrze w budynku.

Usługa osuszanie budynków w Łodzi – wynajem osuszaczy


Zakup urządzeń do osuszania budynków wiązałby się ze znacznym jednorazowym wydatkiem, natomiast w ramach wynajmu osuszaczy i wynajmu nagrzewnic zapewnimy Państwu te maszyny w oparciu o indywidualne ustalenia. Najlepszą rekomendacją naszych kompetencji są zadowoleni Klienci, którzy polecają nas osobom potrzebującym osuszania budynków w Łodzi, Łasku, Pabianicach.

Osuszanie z wilgoci na Budowie

Najszybszą i ekonomiczną metodą pozbycia się tego rodzaju wilgoci jest zastosowanie kondensacyjnych osuszaczy powietrza. Ich użycie znacznie skraca czas realizacji inwestycji, pozwalając szybciej oddać budynek do użytku.

Należy pamiętać, że kontynuując prace remontowo-wykończeniowe pomimo zbyt dużej wilgotności narażamy się na szkody i wysokie koszty w późniejszym okresie.

Kiedy trzeba sięgnąć po pochłaniacz wilgoci ?

Jak pozbyć się wilgoci? Najlepiej sięgnąć po pomoc doświadczonych specjalistów, którzy wiedzą, gdzie szukać przyczyn jej powstawania. Zdiagnozowanie źródła wnikającej w strukturę murów wody i „odcięcie go” to pierwszy krok w kierunku skutecznego osuszania murów. Następnie dobiera się odpowiednie metody dostosowane do rodzaju i stopnia zawilgocenia. Na koniec obiekt warto dodatkowo zabezpieczyć, co gwarantuje spokój na wiele lat.

Co jeszcze może pomóc w szybszym pochłanianiu wilgoci

Urządzeniami, z których korzystamy do pozbycia się wilgoci w ten sposób, są nagrzewnice (elektryczne lub olejowe) i wentylatory. Dostępne są również nagrzewnice gazowe, nie nadają się one jednak do osuszania.

Nagrzewnice i wentylatory umieszczane są i uruchamiane w zawilgoconych pomieszczeniach. Nagrzewnice podnoszą temperaturę powietrza do kilkudziesięciu stopni (ok. 30°C), co powoduje szybkie i intensywne odparowywanie wilgoci z warstw powierzchniowych muru. Do osuszania gorącym powietrzem wykorzystuje się nagrzewnice elektryczne lub olejowe. Wydmuchują one powietrze o temperaturze od 50°C do nawet 250°C. Dzięki temu temperatura w pomieszczeniu znacznie wzrasta. Metoda ta jest najskuteczniejsza, gdy temperatura powietrza osiąga około 30 stopni. Wynikiem tego jest uzyskanie tzw. równowagi wilgotności.

Gdzie można wynająć nasz sprzęt

Nasza wypożyczalnia obsługuje następujące miasta i ich okolice
  • Łódź
  • Pabianice
  • Łask
  • Dłutów
  • Lutomiersk
  • Konstantynów Łódzki
  • Wodzierady
  • Rzgów
  • Tuszyn
Rabaty (rabat liczony na koniec przy zwrocie)
7-13 dni20%
14-20 dni30%
21-30 dni40%